Переваги системи Прозорро.Продажі в сфері продажу лісу

Аукціони з продажу української деревини проводяться в системі Прозорро.Продажі з 2020 року. За такий незначний термін, що ця система використовувалася у цій сфері, вона встигла показати себе з найкращої сторони. Серед основних переваг цієї системи варто виділити наступне:

  • Вона забезпечує високий рівень конкуренції між учасниками, завдяки чому на лот формується справедлива ринкова ціна.
  • В цій системі немає місця для корупції та змов.
  • Усі учасники торгів є анонімами, а їх дані відкриються лише після закінчення аукціону.
  • Усі дані про об’єкти зібрані в одному місці, тому покупцям не потрібно довго блукати в Інтернеті у пошуках потрібного лоту.
  • Правила торгів є уніфікованими для усіх торгівельних платформ.
  • Система забезпечує рівність умов для усіх учасників змагань.
  • Особисті дані користувачів надійно захищені за допомогою системи шифрування даних.
  • Будь-які спроби шахрайства тут відразу виявляються, а порушників видаляють із системи.
  • Торги проводяться відкрито, тому спостерігати за ними можуть контролюючі органи, преса та просто сторонні спостерігачі.
  • Прийняти участь в тендері можуть усі бажаючі.

Як видно, в системі Прозорро.Продажі дуже багато переваг. Ця система забезпечує проведення онлайн торгів через ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Їх на даний час існує понад 40, та усі вони акредитовані цією системою. Хоча деякі з них є найбільш популярними, так як надають якісний сервіс та характеризуються зручністю інтерфейсу. Щоб отримати більше даних про те, як в Україні продається ліс через систему відкритих онлайн торгів, варто перейти за посиланням https://megasale.com.ua/auktsion-po-lisu-na-prozorro-sale/.

Чому деревина продається саме через Прозорро.Продажі

Раніше ринок деревини в Україні був майже не регульованим. Між посадовими особами та представниками бізнесу підписувалися звичайні договори на поставку деревини. При цьому ніхто не гарантував, що умови цих договорів будуть виконані належним чином. Крім цього, посадовці, користуючись своїм службовим становищем, нерідко вимагали хабар від власників деревообробного бізнесу, які хотіли придбати деревину для свого виробництва по вигідній ціні. Так будувалися корупційні та тіньові схеми продажу, які державі було дуже важно розпізнати та ліквідувати.

Саме тому й була створена система Прозорро.Продажі, яка досягла ринку деревини в лютому 2020 року. Саме тоді вступила в силу Постанова №1178, яка зробила суттєвий внесок в розвиток цього ринку.