Що ви повинні знати про розстрочку

Розстрочка – це угода лише між покупцем і продавцем товару, коли розстрочку надає сам магазин, де угода укладається безпосередньо із самим продавцем, без будь-яких посередників. Товар фактично переходить покупцю в останній момент придбання, а кошти за нього відшкодовуються частинами протягом обумовленого періоду часу. Право власності на товар виникає лише після повного погашення його вартості. Розстрочка – це безвідсоткова позика. Відсотки, додаткові внески та комісії при цьому виді розрахунку не передбачається. Саме тому, наприклад, металошукач купити в кредит не так вигідно, як взяти його у розстрочку. Відшкодування провадиться в касу магазину. Якщо покупець перестає сплачувати розстрочку, магазин має право вилучити в нього товар.

Єдине, за що доведеться доплатити – це за розгляд анкети та оформлення всіх необхідних документів. Вартість даної послуги магазини встановлюють самі та зазвичай включають у загальну суму розстрочки. Договір купівлі-продажу має укладатися із продавцем. І у разі будь-яких претензій звертатись необхідно буде до нього. Найчастіше тут передбачається початковий внесок.

  • Плюси оплати частинами: відсутність переплат за товар; швидкість оформлення; неможливість потрапити у кредитну кабалу.
  • Мінуси розстрочки: короткий термін; перший внесок; власником товару покупець стає лише за повної виплати вартості купівлі.

Банківське страхування та розстрочка

Розстрочка – звичайний банківський POS-кредит, який завжди супроводжується пропозицією представника банку оформити страхування. Найчастіше йдеться про страхування життя та здоров’я, рідше про страхування на випадок втрати роботи. Страхування – завжди платна послуга. Наприклад, якщо ви купуєте телевізор за 10000 гривень, поліс буде коштувати близько 1000. І ця сума включається в тіло кредиту. І зрештою покупець віддасть більше, ніж це зазначено на ціннику.

Страхування – добровільна послуга. Хоч би як не наполягав менеджер, ви можете оформити кредит без нього. Якщо ж вас умовили, а банківські менеджери навчені продавати страховку на спеціальних тренінгах, то згідно із законом ви маєте право звернутися до страхової компанії та повернути гроші. Звертатися потрібно не до банку чи продавця, а до офісу страховика. Якщо офісу у вашому місті немає, припустимо звернення поштою. Гроші за непотрібну послугу повернуться на вказаний клієнтом банківський рахунок. Тому якщо ви вирішили купити мотокосу в кредит чи в розстрочку, вам варто стежити за тим, щоб у договорі не було нічого зайвого.

Як оформляється розстрочка

З умовами її надання можна ознайомитись на сайті торговельної мережі. Зазвичай вона доступна громадянам від 18 або від 21 року залежно від банку, кожна кредитна компанія має свої умови. Для оформлення потрібен паспорт та якийсь другорядний документ.

Оформлення кредиту проводиться у магазині. Покупець проходить анкетування, після чого менеджер банку надсилає заявку на розгляд. У процесі аналізу клієнту можуть дзвонити. Відповідь надається протягом 15 хвилин. Якщо це схвалення, після підписання документів громадянин отримує товар. Розстрочка платежу погашається за графіком, який представник банку передає позичальнику. Гасіння відбувається рівними, щомісячними платежами. Якщо ви вирішили купити квадроцикл в кредит, то все ж варто переглянути можливості стосовно придбання його у розстрочку, адже частіш за все це є більш вигідним варіантом.

Що покупцеві важливо знати про розстрочку

Це специфічний кредитний продукт, який має багато нюансів, про які важливо знати покупцю:

  • магазини можуть видавати нечесну розстрочку. Такі торгові мережі збільшують вартість товару, якщо покупець бажає придбати їх у кредит без переплати. Тож завжди порівнюйте ціни. Якщо вартість обраного товару в інших магазинах є аналогічною, розстрочка надається чесно;
  • деякі магазини видають розстрочку від себе, тобто без участі банку. Зазвичай на їх цінниках дві ціни: перша — чинна при покупці за готівку, друга — при покупці у розстрочку. Звичайно, у другому випадку вартість вища;
  • що таке розстрочка – це тимчасова акція, непостійний продукт. Найчастіше вона пропонується напередодні свят, наприклад, перед Новим Роком, 8 березня. Проте варто також пам’ятати про сторонні організації, котрі можуть надати вам такого роду послугу цілий рік;
  • багато торговельних мереж працюють з 3-5 банками відразу, але тільки один з них може надавати розстрочку.

Отже купити скутер в кредит чи у розстрочку, вирішувати тільки вам. Оплата частинами — це реальний шанс купити дорогий товар у кредит без відсотків. Якщо магазин працює чесно, така угода буде для покупця вигідною та зручною. Тому вам варто переглянути доступні варіанти розстрочки в різних магазинах, коли ви плануєте зробити певну покупку.