Віддавайте перевагу лотом на земельних аукціонах у системі Prozoro

З 1 липня 2021 року в Україні сталася безпрецедентна подія: сільськогосподарські землі продаються на сучасних аукціонах земельних ділянок. До цього часу власники земельних ділянок мали право лише продавати своє майно за прихованими схемами або здавати в оренду на тривалий термін. Але низька законів, підписаних нещодавно, забезпечить проведення земельних аукціонів відкрито, за об’єктивних та зрозумілих умов.

Інтернет-земельні аукціони в системі електронної торгывлі Prozorro.Sale

Відповідно до положень Закону № 2125, ринок сільськогосподарських земель, що перебувають у власності держави та комунальних організацій, буде продаватися в електронному вигляді, який сьогодні користується попитом. Правила функціонування та управління торговою системою, яка використовується для організації земельних торгів в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів.

Звичайні українці – власники земель, а також державні та муніципальні установи тепер мають законний дозвіл продавати чи здавати в оренду сільськогосподарські землі на конкурентних засадах. Кожному зручніше це робити через електронні аукціони Prozorro.Sale.

Ринок землі – це варіант продажу земель сільськогосподарського призначення, згідно з яким їх новим власником є ​​користувач, той, хто висунув найбільшу ставку. Подібний підхід захищає торгівлю сільськогосподарськими землями від присутності третіх сторін, організації корупційних махінацій та незаконних контрактів з «кумівством». Крім того, в результаті об’єктивного суперництва між більшістю користувачів, організатор має право отримати винагороду, що значно перевищує початкову вартість лота.

Наприклад, місцеві громади, які хочуть виставити земельні ділянки на продаж, не тільки знайдуть додаткові вигоди, але й ймовірність відкрито заявити про своє рішення об’єктивно працювати та повністю збільшити рентабельність інвестицій даної території. Прийняти участь у торгах можна на сайті УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini.

Раніше розпорядження передбачало проведення земельних торгів за підтримки Держгеокадастру (Державної служби геодезії, картографії та кадастру). До історичного старту ринку землі Володимир Зеленський підписав законопроект № 2194, який передбачає унікальну децентралізацію земель сільськогосподарського призначення. Документ називали «Земельною конституцією» та революційною подією, що дозволить раз і назавжди змінити підхід до управління земельними ресурсами в Україні.